Aplinkosauga

 • INFORMACIJA VARTOTOJAMS APIE ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS ATLIEKŲ TVARKYMĄ


  Elektros ir elektroninėje įrangoje (EEĮ) yra itin pavojingų aplinkai ir žmonių sveikatai medžiagų, kurios netinkamai tvarkant EEĮ atliekas, kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai. Patekusios į aplinką iš netinkamai tvarkomų EEĮ atliekų, šios medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis, todėl labai svarbu EEĮ atliekas išskirti iš bendro atliekų srauto ir saugiai sutvarkyti.
  Nebetinkama naudoti, nereikalinga EEĮ negali būti išmetama kartu su komunalinėmis atliekomis. Ji turi būti surenkami atskirai ir perduodama atliekų tvarkytojams saugiam šių atliekų sutvarkymui. Tokiu būdu yra saugoma aplinka ir tausojami gamtos ištekliai. Šalinant EEĮ atliekas sąvartynuose kartu su komunalinėmis atliekomis pavojingomis medžiagomis teršiama aplinka, netenkama iš jų galimų gauti vertingų antrinių žaliavų
  Žeklinimo simbolis (žr.žemiau) ant EEĮ gaminių nurodo, kad tokių gaminių atliekų surinkimas turi būti vykdomas ATSKIRAI, nemaišant su komunalinėmis (buitinėmis) atliekomis
  EEĮ atliekos - Lietuvoje sparčiai didėjantis atliekų srautas, kuriame didelė dalis medžiagų gali būti naudojamos pakartotinai, perdirbamos ar kitaip naudojamos, o šiose atliekose esančios pavojingos medžiagos turi būti atskiriamos ir tvarkomos aplinkai saugiu būdu.
  Įmonės ir gyventojai, rūšiuodami EEĮ atliekas bei priduodami nebetinkamą naudoti EEĮ jų surinkimo vietose, gali ženkliai prisidėti prie EEĮ atliekų surinkimo ir perdirbimo didinimo. Labai svarbu, kad netinkama naudoti EEĮ prieš priduodant ją tvarkymui nebūtų ardoma, nes ją ardant aplinka gali būti užteršta žmonių sveikatai pavojingomis medžiagomis.
  EEĮ vartotojai privalo senos, sugedusios EEĮ nešalinti kartu su komunalinėmis atliekomis, o priduoti mums arba nuvežti į stacionarias EEĮ surinkimo aikšteles, kurios įrengtos visoje Lietuvoje.
  Pirkdami naują EEĮ prekę, vartotojai turi teisę tos pačios paskirties seną prekę priduoti nemokamai prekės pirkimo vietoje. Taigi įsigydami elektros ar elektronikos gaminį mūsų įmonėje, į prekybos vietą galite atnešti tokios pačios rūšies nebetinkamą naudoti gaminį. Jei norite atiduoti netinkamą naudoti EEĮ gaminį, prašome kreiptis į klientus aptarnaujantį personalą, kuris Jums nurodys specialiai šioms atliekoms skirtas talpas. Mūsų įmonė bendradarbiauja su pavojingas atliekas tvarkančia įmone, kuriai reguliariai perduodame surinktas pavojingas atliekas. Galite būti tikri, jog Jūsų atiduotos atliekos bus saugiai ir tinkamai sutvarkytos.
  Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių Lietuvoje adresai
  Alovės g. 6B, Alytus
  Takniškių km., Alytaus raj.
  Gardino g. 100-102, Druskininkai
  Gėlyno 12, Lazdijai
  Pramonės g. 3, Prienai
  Geležinkelio g. 65, Varėna
  Vytauto Didžiojo g. 136, Kaišiadorys
  Ašigalio g. 20, Kaunas
  Julijanavos g. 1a, Kaunas
  Nemajūnų g. 15B, Kaunas
  Raudondvario pl. 155D, Kaunas
  Andriušaičių km., Raseinių raj.
  Jonalaukio km., Jonavos raj.
  J. Basanavičiaus g., Kėdainiai
  Vytauto Didžiojo g. 136, Kaišiadorys
  Kušliškių kaimas, Kalvarijos sav.
  M. Valančiaus g. 17a, Kazlų Rūda
  Vokiečių g. 10, Marijampolė
  Vasaros g. 16, Marijampolė
  Panausupio k., Marijampolės sav.
  Sodų g. 15, Šakiai
  Šiaurės g. 6a, Vilkaviškis
  Biržų km., Biržų raj.
  Kosmonautų g. 8, Vabalninkas
  Technikos g. 6i, Kupiškis
  Savitiškio g. 12, Panevėžys
  Pilėnų g. 43, Panevėžys
  Mūšos g. 12 B, Pasvalys
  Donelaičio g. 16, Rokiškis
  Eibučių g., Naujoji Akmenė
  Bariūnų km., Saugėlaukio seniūnija
  Raseinių g. 70a, Kelmė
  Kuosiškių km, Pakruojo seniūnija
  Žironų km., Radviliškio seniūnija
  Ventos g. 192, Kuršėnai
  Kairėnai (prie senojo Kairų sąvartyno)
  Kuosiškių km, Pakruojo seniūnija
  Paberžių g. 14a, Tauragė
  Statybininkų g. 4a, Jurbarkas
  Vingininkų k., Šilalės r.
  M.Jankaus g. 37, Pagėgiai
  Jėrubaičių k., Babrungo sen.
  Kalakutiškės k., Rietavo sen.
  Gaudikaičių k., Degaičių sen.
  Algirdo g. 40C, Mažeikiai
  Vairuotojų g. 18, Anykščiai
  Švenčionių g. 31, Ignalina
  Vilniaus g. 104A, Molėtai
  Rašės g. 4, Utena
  Mockėnų k., Utenos sen., Utenos r.
  Karlų k., Visagino sav.
  Statybininkų g.11, Zarasai
  Kazokiškių regioninio sąvartyno teritorija
  Trikampio g. 71, Lentvaris
  Gariūnų g. 71, Vilnius
  Kviečiame visus vartotojus nebūti abiejingais, rūšiuoti įmonėje bei namuose susidarančias atliekas, atsikratyti jomis tinkamai, neteršti aplinkos bei tausoti gamtą!

  PAKUOČIŲ ATLIEKŲ TVARKYMAS
  INFORMACIJA VARTOTOJAMS DĖL PAKUOČIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO
  Nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu. Neišrūšiuotos ir neperdirbtos jos išlieka nesuirusios ilgą laiką:
  • popierius - 2 metus;
  • konservų dėžutės - 90 metų;
  • plastiko pakuotės - 200 metų;
  • stiklainiai, buteliai - 900 metų.
  Pakuočių atliekos yra alternatyvus žaliavų šaltinis, jas rūšiuojant ir perdirbant gaunama nauda pramonei, tausojami gamtiniai ištekliai. Todėl yra labai svarbu pakuočių atliekas išskirti iš bendro susidarančių atliekų srauto, jas rūšiuoti ir tinkamai jomis atsikratyti, taip užtikrinant, kad nebus teršiama aplinka, o jų antrinis panaudojimas padės išsaugoti daug įvairių gamtinių resursų.
  Atsikratyti įsigytų prekių pakuočių atliekomis galite:
  - mesdami surūšiuotas pakuotes į viešose vietose pastatytus specialius pakuotės atliekų konteinerius (geltonas konteineris skirtas plastikui ir metalui, žalias-stiklui, mėlynas-popieriui).
  - priduoti pakuočių atliekų supirkimo punktuose.
  - pakartotinio naudojimo pakuotes, už kurias nustatytas piniginis užstatas - priduoti pardavėjams, iš kurių pirkote prekes.
  Kad vartotojams būtų lengviau rūšiuoti, dauguma pakuotės gamintojų medžiagas, iš kurių pagaminta pakuotė, žymi sutartiniais ženklais. Naudojami tokie pakuotės medžiagų žymėjimai:
  Trikampis, sudarytas iš trijų rodyklių, besisukančių pagal laikrodžio rodyklių judėjimo kryptį, žymi, kad paženklinta pakuotė gali būti perdirbta.


  Trikampio viduryje paprastai yra vienas ar du skaičiai kurie nurodo medžiagos tipą (1 -19 plastikas, 20 - 39 popierius ir kartonas, 40 - 49 metalas, 50 - 59 mediena, 60 - 69 audiniai ir tekstilė, 70 - 79 stiklas).